1. Categories : Stare czasopisma / Old magazines / Alte Zeitungen > Dodatek drugi do Gazety Warszawskiej
 
Auction
Views: 1578 

R7-5628 DODATEK II GAZETY WARSZAWSKIEJ N.14 - 16.02.1811 - AUKCJA MONET W DREŹNIE (number gda000003749)

Baerend (sztychasz mennicy) - aukcja monet w Dreźnie. Wynajem pokojów w Pałacu Jabłonowskich. Inne doniesienia i ogłoszenia. Około 20 x 24 cm - 2 strony. Papier czerpany, marginesy wyrównane. Bardzo ciekawy numer z informacją na temat aukcji numizmatycznej.

  Price   $ 5.08
  Time left   Completed
Add to Watch list
  Seller   g_d_a
Terms
      See other items
Ask a question
Send e-mail to the seller without signing in
g_d_a@interia.pl
  Auction type   Fixed Price
  Available   0
Oznaczenia gradingowe stosowane przez GDA

Jak zlecić fotograding?

Warunki sprzedaży, dane do przelewu

DODATEK DRUGI DO GAZETY WARSZAWSKIEJ - NR 14 - 16 LUTEGO 1811
Gazeta Warszawska ukazywała się z przerwami od 1774 roku. Założona po kasacie zakonu jezuitów, zamknięta po zwycięstwie Targowicy, wskrzeszona po wybuchu Insurekcji. Później jeszcze kilkukrotnie zamykana. Początkowo zachowawcza, antyreformatorska, później postępowa. W okresie Księstwa Warszawskiego proniepodległościowa i pronapoleońska, a po upadku Księstwa procarska. Ukazywała się wówczas dwa razy w tygodniu - zwykle we wtorki i soboty. Pod koniec swego istnienia była gazetą Narodowej Demokracji. Przestała ukazywać się w roku 1935.

W okresie Księstwa Warszawskiego Dodatek Drugi do Gazety Warszawskiej często zawierał aktualne doniesienia z kraju i zagranicy. Więcej miejsca poświęcano jednak najróżniejszym obwieszczeniom, listom gończym i prywatnym ogłoszeniom drobnym. Dodatek ten miał objętość jednej kartki, rzadko dwóch kartek.


W numerze między innymi:
Baerend (sztychasz mennicy) - aukcja monet w Dreźnie. Wynajem pokojów w Pałacu Jabłonowskich. Inne doniesienia i ogłoszenia.

Wymiary - objętość - stan:
Około 20 x 24 cm - 2 strony. Papier czerpany, marginesy wyrównane. Bardzo ciekawy numer z informacją na temat aukcji numizmatycznej.


Bid history
 
User ID
Amount  
Quantity
Date of Purchase
 
kriska
$ 5.89  
1
15-11-2014 23:41:12