1. Categories : Monety / Coins / Münzen > Monety keszowe / Asian cast coins > Układ chronologiczno-terytorialny > Chińskie monety keszowe > 5 Dynastii i 10 Królestw 907-960 ne
2. Categories : Monety / Coins / Münzen > Monety keszowe / Asian cast coins > Układ tematyczny > Monety Kai Yaun
3. Categories : Monety / Coins / Münzen > Nowożytne monety świata / Coins: World > Cały świat - układ alfabetyczny > Chiny / China
 
Auction
Views: 759 

S6-0096 POŁUDNIOWA TANG - KAI YUAN - PISMO LI - MAŁA ŚREDNICA (number gda000044923)

1 Kesz Kai Yuan. W czasie i miejscu panowania Południowej Dynastii Tang emitowano między innymi monety "Kai Yuan Tong Bao", czyli z takim samym napisem, jak za panowania Dynastii Tang. Dzielą się one na wariant z pismem "Li" oraz z pismem "Seal". Monety z pismem "Li" są podobne do monet Dynastii Tang, różnią się nieznacznie stylem oraz ukształtowaniem rantu. Monety Południowej Dynastii Tang mają szerszy rant od monet Dynastii Tang.

  Price   $ 5.08
  Time left   Completed
Add to Watch list
  Seller   g_d_a
Terms
      See other items
Ask a question
  Auction type   I sell if I have
  Available   0
Oznaczenia gradingowe stosowane przez GDA

Jak zlecić fotograding?

Warunki sprzedaży, dane do przelewu
Brąz ( AE+ )
Średnica: 22,8-23,0 mm
Waga: 2,89 g
MONETY KESZOWE
5 DYNASTII i 10 KRÓLESTW ( 907 - 960 ne )
DYNASTIA POŁUDNIOWA TANG ( 937 - 975 ne )
Państwo Południowej Dynastii Tang było jednym z dziesięciu królestw południowochińskich istniejących w okresie rozbicia po upadku Dynastii Tang. Założycielem dynastii był adoptowany syn księcia Dynastii Tang. Cesarzami tej dynastii byli:

Bian Li ( 937 - 943 ne )
Li Jing ( 943 - 961 ne )
Li Yu ( 961 - 975 ne )


Południowej Dynastii Tang nie należy mylić z Późniejszą Dynastią Tang, która również panowała w okresie 5 Dynastii i 10 Królestw.

W czasie i miejscu panowania Południowej Dynastii Tang emitowano między innymi monety "Kai Yuan Tong Bao", czyli z takim samym napisem, jak za panowania Dynastii Tang. Dzielą się one na wariant z pismem "Li" oraz z pismem "Seal". Monety z pismem "Li" są podobne do monet Dynastii Tang, różnią się nieznacznie stylem oraz ukształtowaniem rantu. Monety Południowej Dynastii Tang mają szerszy rant od monet Dynastii Tang. Monety "Kai Yuan Tong Bao" z napisem "Seal" stanowiły natomiast nowość emitowaną dopiero po upadku Dynastii Tang.


1 Kesz Kai Yuan

Pismo "Li" - mała średnica

Awers:
Napis: Kai Yuan Tong Bao
kolejność czytania: góra dół prawo lewo.

Rewers:
Bez znaków.

Literatura: Jen 196

Stan: 3
Ciemnozielona i czerwona patyna, trochę niejednolita.

.


Bid history
 
User ID
Amount  
Quantity
Date of Purchase
 
maciekdrk
$ 5.08  
1
31-01-2019 23:42:26